Kurucumuz Süleyman Alkanın atılgan girişimciliği ile firmamız 1955 yılında İstanbul da kurulmuştur. Bunun için kendisine teşekkür ederiz. İlk yıllarda el sanatının ağırlıkta olduğu bir imalat düzeni içindeydik. O yıllarda saçtan mamul elektrik tesisat malzemeleri üzerine imalatlar yapmaktaydı. Çok kısa bir zaman içinde ürettiği ürünlerin kalitesi sayesinde pazarda beğeni ve takdir toplamıştır. Zaman ile konumunda birçok ürün çeşitlerini eklemiş ve ülke çapında piyasa lideri olmuştur.
1980 yılında imalatın genişlemesinden dolayı fabrika binasını büyütme ihtiyacı doğmuştur. Firmamız kurucusu Süleyman Alkan ve üç arkadaşının kurucusu olduğu modern bir sanayi sitesi olan İstanbul Doğu Sanayi sitesindeki modern binalarına taşınmıştır.
Zaman içinde hacmi daha büyüyen firmamız 1998 yılında Limited şirkete dönüşmüştür. 1999 yılından itibaren bahçe aydınlatması üzerine imalat ve ithalatlar yapmaya başladık. 2004 yılından itibaren bu konuda imalata dönerek Paslanmaz çelik, Alüminyum ve özel dayanıklı Resin malzemelerden üretilmiş birçok bahçe armatürlerinin imalat çeşitlerini her geçen gün daha da arttırdık.

2008 yılının sonlarına doğru yüksek imalat teknolojisi isteyen LED’li su altı havuz aydınlatmalarına başladık.PAR56 sınıfı havuz ampulünde ve sıva üstü havuz ampullerinde çok yenilikçi bir sistem geliştirerek, bu konuda dünyada ve ülkemizde ilk olan yepyeni bir ürünü piyasaya sunduk. Ülkemiz ve dünya enerji tasarrufunun arayışında iken şirketimiz buna uyum sağlayarak imalatlarını ve ürün çeşidini yüksek enerji tasarrufu sağlayan LED’li ürünlere dönüştürmeye başladı.

2010 yılının ilk günlerinden sonra makine, kalıp ve elektronik mühendislik yatırımlarımızı en yüksek seviyeye çıkartmaya başladık. Şu an LED’li su altı ve havuz aydınlatmaları ve kasaları, paslanmaz çelik, alüminyum ve özel plastiklerden bahçe aydınlatmaları, Solar panelli aydınlatmalar, LED’li iç mekân tavan, duvar aydınlatmaları ve mağaza rayları ve spotları üzerine birçok imalatlar yapmaktayız. Bunların çoğunluğu buluş ve endüstriyel tasarım patentlidir. Şirketimizin devamlı kaliteye yönelmesi arzusu ile yönetim şeklimizi ISO9001:2008 ile belgelendirdik. Ürün kalitemizi arttırmak ve uluslar arası ticaretimizi yoğunlaştırmak için tüm ürünlerimizin çoğu CE sertifikası’na sahiptir. Yapmış olduğumuz birçok ürün şirketimiz bünyesinde imalat edilmekte olup başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir.

Yenilikçi ve kalite aşığı bir şirket olarak, sizlere özel tasarımımız olan daha kaliteli ürünleri sunmaya devam etmenin arzusu içinde olacağız.